Monitor płodności

Test owulacyjny na smartfon

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Monitor płodności

AFRODYTA Smart

Inteligentny Test Owulacyjny na ślinę na Smartfon

, Monitor płodności Test Owulacyjny na ślinę na smartfon AFRODYTA Smart

Jak często i jak długo mogę używać AFRODYTY Smart?

AFRODYTA Smart jest przeznaczona do długotrwałego, wielokrotnego stosowania. Nie ma potrzeby kupowania nowego mini mikroskopu owulacyjnego lub jego wymiany, ale należy wymieniać baterię w razie konieczności.

Jak czyścić Test Owulacyjny na ślinę na smartfon AFRODYTA Smart?

AFRODYTA Smart jest wykonana z super-trwałego, odpornego na zużycie szkła importowanego z Niemiec. Test owulacyjny w formie mini-mikroskopu owulacyjny można po użyciu wytrzeć zwykłym ręcznikiem papierowym. Nie ma potrzeby używania specjalnej szmatki. Zaleca się czyszczenie soczewki wilgotnym ręcznikiem papierowym po każdym użyciu oraz dokładne czyszczenie całego testu owulacyjnego łagodnym detergentem raz w miesiącu.

Kiedy najlepiej wykonywać Monitor płodności Test Owulacyjny na ślinę na smartfon AFRODYTA Smart?

Test ze śliny najlepiej wykonywać rano zaraz po przebudzeniu, przed myciem zębów, jedzeniem śniadania, paleniem papierosów a nawet piciem wody. Jeśli jednak nie możesz wykonać testu rano, tylko w ciągu dnia, zanim wykonasz test, poczekaj 3 godziny po jedzeniu, piciu lub paleniu papierosów.

Czy inne osoby mogą używać mój Monitor płodności Test Owulacyjny na ślinę na smartfon AFRODYTA Smart?

Nie należy dzielić się testem owulacyjnym AFRODYTA Smart z innymi osobami, aby uniknąć zarażenia chorobami; Może to również wpłynąć na dokładność wyniku testu. AFRODYTA Smart jest przeznaczona do użytkowania tylko przez jedną osobę.

Czy mogę nie używać Monitor płodności Test Owulacyjny AFRODYTA Smart codziennie o ile aplikacja przypomni mi o wykonaniu testu przed i/lub po owulacji?

Jeśli po ciągłym codziennym monitorowaniu cyklu przez 2 miesiące (2 cykle miesiączkowe) okazało się, że owulacja występuje bardzo regularnie, wówczas nie musisz wykonywać testu codziennie, ponieważ nasza aplikacja przypomni ci o wykonaniu testu przed oraz po owulacji. W przeciwnym przypadku zalecamy stosowanie monitora płodności AFRODYTA Smart testu owulacyjnego na ślinę codziennie, co pomoże ci w poznaniu własnego cyklu miesiączkowego oraz czasu występowania dni płodnych i owulacji, kiedy skrystalizowana ślina przybiera kształt przypominający paproć.

Czy obraz będzie widoczny na całej soczewce?

Tak, ponieważ widziany obszar jest mały, wystarczy tylko kropla śliny. Jeśli ślina zajmuje cały obszar soczewki, powstały obraz także powinien zajmować całą soczewkę. Należy starać się umieścić ślinę na soczewce równomiernie.  

Dlaczego przez cały czas widzę tylko obraz kształtem przypominający paprocie?

Kryształki śliny w formie paproci będziesz widzieć nieprzerwanie przez cały czas, jeśli poziom estrogenu utrzymuje się u ciebie cały czas na wysokim poziomie. Taka sytuacja może wystąpić w wyniku stosowania lekarstw, infekcji lub ciąży. Wówczas utrzymujący się wysoki poziom estrogenu naturalnie spowoduje powstawanie obrazu skrystalizowanej śliny kształtem przypominającej paprocie. Możesz sprawdzić swój poziom estrogenu u lekarza poprzez wykonanie prostego testu z krwi.

Dlaczego widzę obraz paproci przed i w czasie menstruacji? Co to oznacza?

Obraz przypominający paprocie może pojawić się przed lub w czasie menstruacji, ale nie oznacza on owulacji. U wielu kobiet następuje niewielki wzrost estrogenów w trakcie lub na krótko przed miesiączką, któy powoduje, że widzisz „paprocie”. Nie jest możliwym zajść w ciążę, kiedy pojawia się miesiączka. Jeśli widzisz w tym czasie obraz przypominający paprocie, możesz to zignorować. Jeśli miesiączka trwa krótko, faza przejściowa może pojawić się już na krótko po zakończeniu menstruacji. Zaleca się wówczas zapisywanie wszystkich zdjęć i innych danych w naszej aplikacji przez dłuższy czas, aby nauczyć się odróżniać pojawiające się obrazy w czasie cyklu. Można wówczas porównać czy pojawiające się obrazy odpowiadają prognozowanym fazom cyklu przez aplikację. 

Dlaczego przez cały czas widzę tylko obraz kształtem przypominający kropki?

Upewnij się, że stosowałaś monitor płodności test owulacyjny AFRODYTA Smart oraz aplikację przez co najmniej jeden cykl. Obraz z kształtami przypominającymi kropki pojawia się przez cały czas, jeśli występuje u ciebie naturalnie niski poziom estrogenów lub inne hormony mogą mieć wpływ na formowanie się kryształków śliny. Nie oznacza to, że nie możesz mieć dziecka. Możesz sprawdzić swój poziom estrogenów u lekarza poprzez wykonanie prostego testu z krwi.

Używałam Test Owulacyjny AFRODYTA Smart przez cały miesiąc, ale jeszcze nie zobaczyłam żadnych obrazów przypominających kształtem paproć. Co robię nie tak?

Jeśli nie widzisz żadnych obrazów, upewnij się, że używasz test owulacyjny AFRODYTA Smart poprawnie i zgodnie z instrukcją użytkowania. Jeśli przez cały miesiąc widzi tylko obraz kropek, upewnij się, że twoja ślina wyschła całkowicie na soczewce, zanim obejrzysz obraz za pomocą AFRODYTY Smart. Obraz skrystalizowanej śliny w formie paproci będzie widoczny wyłącznie po całkowitym wyschnięciu śliny. Jeśli masz naturalnie niski poziom estrogenów, monitor płodności test owulacyjny AFRODYTA Smart może nie wychwycić u ciebie zwiększonego poziomu estrogenów wskazującego na zbliżającą się owulację. Nie oznacza to, że nie występuje u ciebie owulacja. Możesz sprawdzić swój poziom estrogenów u lekarza poprzez wykonanie prostego testu z krwi.

Dlaczego widzę wyłącznie obraz charakterystyczny dla fazy przejściowej w czasie około-owulacyjnym (kształty przypominające zarówno paprocie jak i kropki)? Paprocie nigdy nie zakrywają całej soczewki.

Każda kobieta ma inny poziom estrogenów. To jest normalne zjawisko, że niektóre kobiety będą widzieć paprocie na całym szkiełku w czasie owulacji, a niektóre zobaczą tylko kilka paproci. Nie oznacza to wcale, że owulacja nie występuje. Monitor płodności Test Owulacyjny AFRODYTA Smart wymaga osiągnięcia pewnego poziomu  estrogenów, aby mógł się pojawić obraz skrystalizowanej śliny kształtem przypominającej liście paproci. Jeśli widzisz obraz fazy przejściowej (paprocie nie pokrywają całej soczewki) przed lub po czasie, na jaki wskazuje aplikacja, że powinna wystąpić owulacja, może to oznaczać, że to jest właśnie dzień twojej owulacji. W takim przypadku należy monitorować swój cykl przez dłuższy czas, aby poznać swój cykl.

Widziałam paprocie podczas okresu owulacji, następnie zniknęły na dłużej niż pięć dni, ale teraz pojawiły się ponownie i widzę je codziennie. Co to znaczy?

W rzeczywistości jest to dobra wiadomość. Podczas okresu owulacji wzrasta poziom estrogenu, co powoduje, że widzisz paprocie pod mini-mikroskopem owulacyjnym takim jak test owulacyjny AFRODYTA Smart. Po zakończeniu owulacji paprocie znikają i wtedy widzisz kropki. Jeśli zajdziesz w ciążę, twoje ciało ponownie zacznie wytwarzać estrogen w celu wsparcia wzrostu płodu, a podczas stosowania monitora płodności testu owulacyjnego AFRODYTA Smart zobaczysz paprocie. Jeśli zobaczysz, że paprocie pojawiają się ponownie po około pięciu dniach i nie znikają, istnieje możliwość, że jesteś w ciąży.

Widzę obrazy paproci po owulacji. Czy występuje u mnie owulacja więcej niż jeden raz w cyklu?

Nie, owulacja występuje tylko jeden raz w trakcie cyklu. Niektóre kobiety mogą zobaczyć obraz fazy przejściowej lub obrazy paproci w ciągu pierwszych dni po owulacji lub na krótko przed zbliżającą się lub w trakcie miesiączki. Jest to normalne zjawisko, które informuje, kiedy wystąpi owulacja lub że właśnie wystąpiła.

Czy obrazy paproci u wszystkich kobiet wyglądają tak samo podczas używania Monitora płodności Testu Owulacyjnego AFRODYTA Smart?

Nie. U każdej kobiety poziom estrogenu jest inny i w związku z tym każdy wzór paproci jest inny – podobnie jak płatek śniegu. Nie można pomylić wzoru paproci. Gdy zobaczysz paprocie po raz pierwszy, natychmiast będziesz potrafiła je ponownie rozpoznać.

Używam Monitora płodności Test Owulacyjny na ślinę AFRODYTA Smart przez kilka miesięcy i co miesiąc współżyję w czasie owulacji, ale do tej pory nie zaszłam w ciążę. Co robię nie tak?

Aplikacja testu owulacyjnego na ślinę AFRODYTA Smart potrafi zapisywać i rejestrować codzienne obrazy twojej skrystalizowanej śliny oraz tworzy wykres, który pokazuje ci zmiany zachodzące w twoim cyklu. Jednak istnieje wiele czynników wpływających na zajście w ciążę. W razie potrzeby, skonsultuj się ze swoim lekarzem pokazując mu dane zebrane za pomocą naszej aplikacji.

Czy można użyć suszarki do włosów, aby przyśpieszyć wysychanie śliny?

Nie, ślina musi wyschnąć naturalnie. Jeśli użyjemy suszarki do włosów lub podobnego, wpłynie to na krystalizację śliny.

Czy ślina zawsze wysycha w ciągu 5 minut?

Zazwyczaj, czas wyschnięcia śliny wynosi około 5 minut, ale na czas jej wyschnięcia może mieć niewielki wpływ temperatura otoczenia, wilgotność, cyrkulacja powietrza lub ilość śliny nałożonej na soczewkę.

Mój mąż nałożył swoją ślinę na Test Owulacyjny AFRODYTA Smart i zobaczył paprocie. Dlaczego?

Istnieje kilka powodów, kiedy pojawia się skrystalizowana ślina kształtem przypominająca paprocie :
1. test ze śliny został wykonany zbyt wcześnie po jedzeniu lub piciu itp. 
2. przyjmowanie niektórych leków 
3. dominacja estrogenu (brak równowagi hormonalnej) może powodować, że mężczyźni widzą paprocie
4. mężczyźni, którzy palą papierosy także zobaczą paprocie

Czy mogę używać Monitor płodności Test Owulacyjny AFRODYTA Smart w celach antykoncepcyjnych?

Test owulacyjny na ślinę Monitor płodności AFRODYTA Smart służy do wykrycia dni płodnych i owulacji w cyklu miesiączkowym, co ma kluczowe znaczenie w planowaniu życia intymnego. Aplikacja tworzy wykres twojego cyklu miesiączkowego na podstawie zebranych codziennych obrazów wykonywanego przez ciebie testu. Jest to szczególnie pomocne w planowaniu dziecka. W przypadku antykoncepcji, zaleca się jednoczesne stosowanie innych niehormonalnych metod antykoncepcyjnych , ponieważ żadna metoda nie daje 100% gwarancji.

Czy można zaplanować płeć dziecka używając Monitor Płodności Test Owulacyjny AFRODYTA Smart?

Zgodnie z literaturą medyczną, w 1960 r., Dr. Shettles odkrył unikatowe cechy nasienia z chromosomami X i Y. Badania pokazały, że jeśli jego metoda zostanie odpowiednio zastosowana, szansa na zaplanowanie płci dziecka może wynieść aż do 80%. Inny japoński ginekolog-położnik, Dr.Shirosugiyama, zastosował metodę Dr. Shettles w przypadku tysięcy japońskich par; wskaźnik pozytywnych wyników wyniósł aż 90%.

W poniższej tabeli widać, że nasienie z chromosomem X ma większą żywotność w środowisku kwaśnym niż nasienie z chromosomem Y. Płeć płodu można określić poprzez wyznaczenie czasu owulacji i współżycia. Jeśli planujesz chłopca, zaleca się współżycie w czasie owulacji (zagęszczenie kryształków śliny kształtem przypominających paprocie wynosi 80% – 100%). Jeśli planujesz dziewczynkę, zaleca się współżycie przed owulacją (zagęszczenie kryształków śliny kształtem przypominających paprocie wynosi 30% – 50%). Dzieje się tak dlatego, ponieważ plemniki z chromosomem X są większe, charakteryzują się dłuższą żywotnością i poruszają się wolno. Plemniki z chromosomem Y są mniejsze, poruszają się szybciej, ale żyją krócej.

Cecha plemnika

Chromosom X (dziewczynka)

Chromosom Y (chłopiec)

Wielkość

Duży

Mały

Żywotność

Duża

Słaba

Ruchliwość

Wolny

Szybki

Żywotność w środowisku alkalicznym

Niska

Wysoka

Monitor płodności AFRODYTA Smart Inteligentny Test Owulacyjny na ślinę na smartfon PRZEZNACZONY JEST DO POMOCY W OKREŚLENIU DNI PŁODNYCH, OWULACJI  ORAZ DNI NIEPŁODNYCH. PRODUCENT I/LUB DYSTRYBUTOR NIE JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ŻADNE STRATY LUB SZKODY WYNIKAJĄCE Z NIEPRAWIDŁOWEJ INTERPRETACJI WYNIKÓW TESTU.

Masz pytania?
Napisz do nas!

Masz pytania, na które nie znalazłaś tutaj odpowiedzi? Zadzwoń lub napisz do nas. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

2 + 9 =

Translate »